Hotel znajduje się na terenie Bielańsko – Tynieckiego Parku Krajobrazowego, który jest jednym z najmniejszych parków w Małopolsce. Na jego terenie możemy zaobserwować wiele walorów przyrodniczych, jak i kulturowo – historycznych m. in. Las Wolski, Salwator czy Tyniec.

Znajduje się tu wiele ciekawych szlaków turystyki pieszej oraz liczne miejskie ścieżki spacerowe, a także Szlak Twierdzy Kraków, łączący poaustriackie forty na terenie Krakowa.

Ogromną zaletą terenu są trasy rowerowe. Warta polecenia jest trasa rekreacyjna prowadząca wzdłuż wałów Wisły, na odcinku Kraków – Tyniec – Kraków.

Nasi goście mają możliwość wypożyczenia rowerów lub kijków do chodzenia.

Opactwo Benedyktynów, znajduje się zaledwie 3 km od hotelu. Jest to jedno z najstarszych opactw na terenie Polski. Goście mogą tam dojechać autobusem z pod samego hotelu jak i ścieżką rowerową biegnącą wzdłuż Wisły.

Z okien hotelu goście dostrzegą Klasztor Kamedułów na Bielanach gdzie do tej pory zakonnicy żyją w pustelniach lub pojedynczych celach, w milczeniu i samotności, a spotykają się jedynie podczas posiłków, Mszy Świętej i modlitw. Wstęp na teren klasztoru mają wyłącznie mężczyźni, kobiety mogą go zwiedzać jedynie w wybrane 12 dni w roku.

Warto również odwiedzić::

  • Zakrzówek , Centrum Nurkowe KRAKEN szkoła nurkowania  - 5,7 km
  • Krakowski Park Linowy , - 3,8 km
  • Ogród Zoologiczny w Krakowie ,  - 11,5 km